Ursynów 10 grudnia

MiejsceWarszawa-Ursynów; Wzgórze Trzech Szczytów; wjazd ul. Pileckiego od ronda z ul. Płaskowickiej
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaTRASA
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Ramowy program– godz. 9.30 - 13.00 zapisy w Biurze Zawodów,
– godz. 11.00 – start kat. ŻAK- 1 runda 3,6 km
– godz. 11.30 – start dyst. DANIELO-MINI - 3 rundy x 3,6 km, łącznie 10,8 km
– godz. 12.15 – start dyst. SUNRACE-MEGA - 5 rund x 3,6 km, łącznie 18 km
– godz. 12.20 – start dyst. MIKRO, dzieci 4-6 lat, rower dowolny,
kask obowiązkowy
– godz. 12.30 – dekoracje zwycięzców kat. dzieci/ŻAK/DANIELO-MINI
– godz. 13.15 – start dyst. GIGA - 7 rund x 3,6 km, łącznie 25,2 km
– godz. 14.45 – zamknięcie trasy; dekoracje zwycięzców SUNRACE-MEGA/GIGA
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguZarząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy posiadający numery z letnich edycji zachowują ich ważność do finału zimowych zawodów.
Zawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyNa dystansach ŻAK, MINI, MEGA i GIGA w kategoriach wiekowych:
o trofea sportowe za miejsca 1 – 3,
o na żadnym dystansie nie jest nagradzana klasyfikacja OPEN
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
UWAGA!
MYCIE ROWERÓW - przy Arena Ursynów (ul. Pileckiego 122, 300 m od mety). Będą tam również dostępne PRYSZNICE. Natomiast nie można wprowadzać rowerów do hali.

Mieszkańcy Ursynowa zwolnieni z opłaty startowej. Obowiązkowy zakup chipa z numerem startowym – płatne gotówką w biurze zawodów 25 zł .
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w kategorii OPEN SUNRACE-MEGA i 8 zawodników w kategorii OPEN GIGA bez podziału na kategorie wiekowe i po 3 zawodniczki w dystansach OPEN MEGA i OPEN GIGA. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie zimowej edycji.
SUNRACE-MEGA K OPEN
SUNRACE-MEGA M OPEN
GIGA K OPEN
GIGA M OPEN

Wzgórze Trzech Szczytów to jedno z najciekawszych miejsc dla kolarstwa.  Zdziwiłby się pewnie Stanisław Kazuro, kompozytor, dyrygent i pedagog, że 50 lat po śmierci patronuje… paralotniarzom i miłośnikom rowerowego freestyle i downhillu i maratonów Legia MTB. Rok temu również tu odbyła się jedna z edycji zimowego cyklu,  przypomnij sobie jak było: II Ursynowski Zimowy Legia MTB 2016

Imieniem Stanisława Kazuro  nazywana jest bowiem jedna z trzech ursynowskich gór. Wzniesienie oficjalnej nazwy chyba jeszcze nie ma, ale wiele nieoficjalnych tak: Kazurówka, Kazurka, Górka Kazurka lub nawet Kazoorka… poważniej: Góra Kazury, ale też  Wzgórze Trzech Szczytów, Góra Trzech Kopców ewentualnie Góra Latawcowa. Te ostatnie nazwy tłumaczą się same przez się, kompozytor zaplątał się trochę przez przypadek. Jest patronem jednej z ulic u podnóża kopy, na skraju ursynowskiego miasta.

Kazurówka ma 134 metry n.p.m. Jej względna wysokość to dwadzieścia i kilka metrów. Powstała podczas górotworu ursynowsko-natolińskiego w latach 80. ubiegłego wieku. Tak jak z budowy starego Ursynowa w latach 70. wywożono ziemię usypując Kopę Cwila,  tak budując w kolejnej dekadzie Natolin, usypano Kazurkę. Dorzucono też trochę ziemi z  tunelu metra. I trochę gruzu z wielkiej płyty.

W odróżnieniu od ucywilizowanej Kopy Cwila, Kazurka jest jeszcze trochę górą dziką, aczkolwiek w tym roku został zrealizowany projekt specjalnych przeszkód technicznych  z myślą o kolarzach i Mistrzostwach Polski w mtb, które odbyły się tu w lipcu .Tegoroczna zimowa edycja  odbywa się z okazji uczczenia obchodów 40-lecia Ursynowa.  

 

 

Warto wiedzieć, że Stanisław Kazuro (1882-1961) –  kompozytor, dyrygent i pedagog, Studiował w Instytucie Muzycznym Warszawskim, potem w Rzymie i Paryżu. W 1914 zorganizował Warszawską Operę Ludową. Współzałożyciel Stowarzyszenia Kompozytorów Polskich. W 1945 reaktywował w Warszawie Państwowe Konserwatorium Muzyczne (od 1946 PWSM), gdzie był profesorem, zaś w latach 1951-57 rektorem. Laureat nagrody m.st. Warszawy.