Bielany 25 listopada

MiejsceWarszawa – Bielany, Las Młociński, wjazd ul. Ptasi Raj od ul. Wóycickiego Mapa Dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaTRASA
Ramowy program- g. 9.30 zapisy w Biurze Zawodów
- g. 11.00 start kat. ŻAK – 1 runda 7 km
- g. 11.30 start dyst. MINI – 2 rundy x 7 km, łącznie 14 km
- g. 12.15 start dyst. MEGA – 3 rundy x 7 km, łącznie 21 km
- g. 12.20 start dyst. MIKRO – dzieci 4–6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
- g. 12.30 dekoracje zwycięzców kat. dzieci/ŻAK/MINI
- g. 13.15 start dyst. GIGA – 4 rund x 7 km, łącznie 28 km
- ok. g. 14.45 dekoracje zwycięzców MEGA/GIGA; zamknięcie trasy
Długość rundy zależy od warunków pogodowych i możliwości wyznaczenia trasy w dniu zawodów.
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w kategorii OPEN MEGA i OPEN GIGA bez podziału na kategorie wiekowe i 3 zawodniczki dyst. OPEN MEGA. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie zimowej edycji.
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguUrząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
Numery z cyklu letniego Legia MTB Maraton ważne są do 10.02.2019 włącznie.
NagrodyNa dystansach ŻAK, MINI, MEGA i GIGA w kategoriach wiekowych:
o trofea sportowe za miejsca 1 – 3,
o na żadnym dystansie nie jest nagradzana klasyfikacja OPEN
Dyst. MIKRO drobne upominki.
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
UWAGA! z uwagi na miejsce rozgrywania zawodów nie ma możliwości umycia roweru. Będzie udostępniony namiot jako przebieralnia.

Urok Lasu Młocińskiego odkryliśmy przy organizacji letniej edycji Legia MTB Maraton. Miejsce i trasa  tak bardzo się  podobały, że  z przyjemnością wracamy  tu z  naszymi kolejnymi edycjami.

Las Nowa Warszawa zwany też Lasem Młocińskim włączony jest do Obwodu leśnego “Bielany-Młociny”  i  usytuowany  w północno-zachodniej części miasta, na terenie dzielnicy Bielany. Przed wojną Lasy Nowa Warszawa wchodziły w skład majątku Dobra Ziemskie Młociny i zgodnie z planem szczegółowym zatwierdzonym 1.04.35 r. mają charakter inwestycyjny. Powojenne zalesienie tych terenów, chętnie wykorzystywane dla różnorakiej rekreacji, wynika z niewłaściwego działania dawnych organów PRL. Obecnie większość tych terenów jest w posiadaniu prywatnych właścicieli.    Dobre połączenia komunikacyjne sprawiają, że jest to teren chętnie wykorzystywany do rekreacji i turystyki.

Las Młociny jest niezwykle urozmaicony. Decydujący wpływ mają na to warunki glebowe i wodne. Występują tu bowiem zarówno suche wydmy piaszczyste, jak i bardzo żyzne i wilgotne gleby madowe, na których rosną najbujniejsze polskie lasy, czyli łęgi. Piaszczyste wzniesienia porośnięte są dość ubogimi borami świeżymi i mieszanymi.

Historycznie teren ten należy do ciągu wielkich puszcz: Jaktorowskiej, Bolimowskiej, Wiślickiej i Kampinoskiej, które do 1476 r. stanowiły własność książąt mazowieckich. Po włączeniu Mazowsza do Korony, weszły w skład królewskich dóbr. Teren dzisiejszego Lasu Młociny, który w XVI w. był znacznie większy od dzisiejszego, określany był mianem Dóbr Królewskich Młociny. Szybki rozwój miasta i okolicznych wsi, a przede wszystkim liczne królewskie nadania, przyczyniły się do znacznego ograniczenia leśnego obszaru Młocin. Dzisiejsze granice Lasu Młociny zostały ustalone wyrębami jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym.

Zawody odbywają się dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.