Bielany 25 listopada

MiejsceWarszawa – Bielany, Las Młociński, wjazd ul. Ptasi Raj od ul. Wóycickiego Mapa Dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaTRASA
Ramowy program- g. 9.30 zapisy w Biurze Zawodów
- g. 11.00 start kat. ŻAK – 1 runda 7 km
- g. 11.30 start dyst. MINI – 2 rundy x 7 km, łącznie 14 km
- g. 12.15 start dyst. MEGA – 3 rundy x 7 km, łącznie 21 km
- g. 12.20 start dyst. MIKRO – dzieci 4–6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
- g. 12.30 dekoracje zwycięzców kat. dzieci/ŻAK/MINI
- g. 13.15 start dyst. GIGA – 4 rund x 7 km, łącznie 28 km
- ok. g. 14.45 dekoracje zwycięzców MEGA/GIGA; zamknięcie trasy
Długość rundy zależy od warunków pogodowych i możliwości wyznaczenia trasy w dniu zawodów.
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w kategorii OPEN MEGA i OPEN GIGA bez podziału na kategorie wiekowe i 3 zawodniczki dyst. OPEN MEGA. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie zimowej edycji.
Bufet na mecie* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguUrząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
Numery z cyklu letniego Legia MTB Maraton ważne są do 10.02.2019 włącznie.
NagrodyNa dystansach ŻAK, MINI, MEGA i GIGA w kategoriach wiekowych:
o trofea sportowe za miejsca 1 – 3,
o na żadnym dystansie nie jest nagradzana klasyfikacja OPEN
Dyst. MIKRO drobne upominki.
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
UWAGA! z uwagi na miejsce rozgrywania zawodów nie ma możliwości umycia roweru. Będzie udostępniony namiot jako przebieralnia.

Urok Lasu Młocińskiego odkryliśmy przy organizacji letniej edycji Legia MTB Maraton. Miejsce i trasa  tak bardzo się  podobały, że  z przyjemnością wracamy  tu z  naszymi kolejnymi edycjami.

Las Nowa Warszawa zwany też Lasem Młocińskim włączony jest do Obwodu leśnego “Bielany-Młociny”  i  usytuowany  w północno-zachodniej części miasta, na terenie dzielnicy Bielany. Jako pozostałość Puszczy Kampinoskiej stanowi obecnie ważną część korytarza ekologicznego dla Warszawy. Mimo niedużej powierzchni, uznawany jest za jeden z najistotniejszych elementów systemu przyrodniczego  stolicy. Jego główną rolą jest zapewnienie mieszkańcom miasta terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych, ale odgrywa również istotną rolę w procesie dostarczanie stolicy czystego powietrza. Istotna jest również funkcja edukacyjna tego lasu. Dobre połączenia komunikacyjne sprawiają, że jest to teren chętnie wykorzystywany do tego celu.

Las Młociny jest niezwykle urozmaicony. Decydujący wpływ mają na to warunki glebowe i wodne. Występują tu bowiem zarówno suche wydmy piaszczyste, jak i bardzo żyzne i wilgotne gleby madowe, na których rosną najbujniejsze polskie lasy, czyli łęgi. Piaszczyste wzniesienia porośnięte są dość ubogimi borami świeżymi i mieszanymi.

Historycznie teren ten należy do ciągu wielkich puszcz: Jaktorowskiej, Bolimowskiej, Wiślickiej i Kampinoskiej, które do 1476 r. stanowiły własność książąt mazowieckich. Po włączeniu Mazowsza do Korony, weszły w skład królewskich dóbr. Teren dzisiejszego Lasu Młociny, który w XVI w. był znacznie większy od dzisiejszego, określany był mianem Dóbr Królewskich Młociny. Szybki rozwój miasta i okolicznych wsi, a przede wszystkim liczne królewskie nadania, przyczyniły się do znacznego ograniczenia leśnego obszaru Młocin. Dzisiejsze granice Lasu Młociny zostały ustalone wyrębami jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Niedługo przed wybuchem II wojny światowej, las stał się własnością miasta.

Zawody odbywają się dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.